Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

 W dniu 23.06.2016r. "szczęśliwa szesnastka" z grupy "Motylki", "Zajączki" i "Pszczółki" wypowiedziała słowa "Żegnaj przedszkole - Witaj szkoło" !!!

Dnia 03.06.2015r. w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka pod hasłem ,,Rodzice dzieciom - dzieci rodzicom”. Rodzice oraz pracownicy przedszkola przygotowali dla dzieci niespodziankę - przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia w krainie bajek”, które wystawiono w pięknie udekorowanym ogrodzie przedszkolnym. Niestety aura spłatała wszystkim figla i z nieba zaczęły spadać wielkie krople wody. Pomimo deszczu zabawa trwała na całego w salach przedszkolnych. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce. Nie zabrakło  gromkich braw i łez wzruszenia... Dzieci i rodzice, z wielką ochotą, brali udział w zabawach. Po zakończonej części artystycznej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez  pracowników przedszkola, malowanie twarzy, stoisko z tatuażami, zabawy bańkami mydlanymi, zabawy plastyczne. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało upominkowy balonik. Cieszymy się, że Święto Rodziny przebiegło w atmosferze radości, swobody i dobrej zabawy!

 Zapraszamy wszystkich na teatrzyk...

Rodzice, dziękujemy Wam za wszystko...

Niestraszny nam był deszcz...

Mamo, tato kochamy Was...

Wszyscy się świetnie bawiliśmy...


 1 czerwca grupa I, II, III i IV świętowały Światowy Dzień Dziecka biorąc udział w zabawach sportowych zorganizowanych w przedszkolnym ogrodzie, a dzieci a grupy V i VI udały się  na wycieczkę do Powidza na Dni Otwartych Koszar.


 

 

Ponad 400 przedszkolaków a wśród nich nasze dzieci z gr. IV "Motylki" przemaszerowało główną ulicą Konina protestując przeciwko paleniu papierosów. Akcja  organizowana przez Sanepid wpisała się w Światowy Dzień bez Tytoniu.


 

Poniedziałek 16.05.2016 r., choć za oknem deszczowa pogoda, wszystkim tym, którzy nie lubią tego dnia, mówimy: „Uszy do góry, rozwiewajcie poniedziałkowe chmury!”.  Przeprowadzono rozmowę o koszykówce na wózkach, co okazało się dla przedszkolaków  nowością. Jednak wśród tak małych dzieci, zaskakiwać może poziom wiedzy o osobach niepełnosprawnych i różnych rodzajach niepełnosprawności. Pani Ola zadawała dzieciom pytania, na co te odpowiadały z łatwością, bardzo kreatywnie. Na koniec przećwiczyliśmy rzuty do kosza i dopingowanie Drużyny KSS MUSTANG, co mamy nadzieję usłyszeć niebawem na boisku. Dziękujemy Pani Asi Maćkowskiej za wizytę!


 

Dnia 29 kwietnia 2016r. dzieci z naszego przedszkola, po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, uczciły „Dzień Flagi Narodowej” przypadający 2 maja. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę godła Polski, naszej flagi oraz hymnu, przypomniały sobie również,  że symbole państwowe należy szanować. Obejrzały animowany film edukacyjny pt. „Polskie symbole narodowe” oraz wybrały się w podróż po Polsce poznając najważniejsze miejsca i zabytki naszego kraju. W postawie na baczność cała społeczność przedszkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, a na zakończenie przedszkolaki obejrzały galerię prac nt. „Znamy symbole narodowe” wykonanych przez wszystkie dzieci i zamieszczonych w holu placówki.


Pasowanie na Przedszkolaka


 

 W dniu 21.04.2016r. zorganizowano w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi.  Uroczystość ta miała na celu promowanie prośrodowiskowych zachowań wśród dzieci i dorosłych. Zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym zabawy i konkursy z wykorzystaniem plastikowych nakrętek i makulatury pozwoliło dzieciom stworzyć ekologiczne kolorowe obrazy. Przedszkolaki za swoje działania zostali obdarowani nagrodami.

 


W dniu 07.04.2016r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z lekarzem p. Pawłem Staszewskim (tatusiem Wojtusia z gr. IV "Motylki") i intendentką p. Izabelą Warzych pod hasłem „Wybieramy zdrowie”. Przedszkolacy poznali pracę lekarza i intendentki, obejrzeli prezentację multimedialną „Piramida zdrowego żywienia” i utrwalili w działaniu zasady zdrowego stylu życia. Uświadomili sobie, że wybierając zdrowie należy żyć zgodnie  z zasadami zdrowego odżywiania się, gimnastykować się i uprawiać sporty, dbać o higienę ciała  i aktywnie odpoczywać.


"Wiadomo nie od dziś, że jajko w wielu kulturach naszego globu jest symbolem nowego życia, a przepięknie malowane, woskowane, rysowane jajka stanowią główną ozdobę wielkanocnego koszyczka ze święconką a także wielkanocnego stołu". Takimi słowami zostały rozpoczęte VII warsztaty plastyczno – etnograficzne zdobienia jaj wielkanocnych, w których uczestniczyły dzieci z grupy "Pszczółki" (22.03.2016r.)

Więcej zdjęć w galerii grupy "Pszczółki"


W dniu 09.03.2016r. dzieci z grupy I, II, III, IV wzięły udział w Przeglądzie ze znajomości bajek i baśni.


W dniu 07.03.2016r. dzieci z grupy V "Pszczółki" pojechały do Domu Pomocy Społecznej w Koninie. Zaprezentowały swoje talenty artystyczne. Podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej wysłuchali recytacji wierszy nie tylko w języku polskim ale też w języku angielskim. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły, a na koniec wraz z życzeniami wręczyły pensjonariuszom wykonane przez siebie upominki. Zarówno dzieci jak i pensjonariusze wiele zyskali z odbytych odwiedzin. Nawiązany kontakt i obustronna serdeczność, cenne doświadczenie dla najmłodszych z pewnością zaowocują w przyszłości.


18.03.2016r. - Uroczyste powitanie wiosny


Dzień babci i dziadka

Pozostałe zdjęcia znajdują się w galeriach grupowych...


Ferie zimowe w przedszkolu - wesoły czas zabaw :)


Zabawy z tablicą interaktywną


12.01.2016r. - XIII Olimpiada sportowa z Bolkiem i Lolkiem


Kolędowanie 2015


W dniu 18.12.2015r. odbyło się u nas w przedszkolu Spotkanie Wigilijne. Gościem honorowym był Proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe, ks. Wojciech Kochański. Wszyscy podziwialiśmy przedstawienie jasełkowe zaprezentowane przez grupę V "Pszczółki". Kiedy w drzwiach pojawiła się czerwona postać - Mikołaj z ogromnym workiem słodkich upominków dla wszystkich dzieci... radości było co niemiara!!!


16.12. 2015r. - Świąteczne Spotkanie z Rodzicami dzieci z gr. "Misiów", "Żabek" i "Zajączków"


17.12.2015r. - Świąteczne Spotkanie z Rodzicami dzieci z gr. "Biedronek", "Motylków" i "Pszczółek"


Eliminacje do XIII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem

Dnia 14 i 15.12.2015 r. odbyły się  rozgrywki eliminacyjne do XIII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem: W BOLKU I LOLKU OLIMPIADA - TO DLA ZDROWIA UTRZYMANIA NAJLEPSZA RADA! 

W pierwszym dniu do finału zakwalifikowały się:                                                           

Przedszkole nr 11 „Pentliczek”,   Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy, Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi i Przedszkole nr 7 "Bolek i Lolek.

Drugiego dnia bilet do finału wywalczyły:

Przedszkole nr 10 „Leszczynowa Górka"  z oddziałami integracyjnymi, Przedszkole nr 25 "Bajka", Przedszkole nr 17 "Wojtusiowa izba".

Serdecznie dziękujemy za udział w eliminacjach i gratulujemy wspaniałej formy sportowej wszystkim biorącym udział w eliminacjach placówkom przedszkolnym.

Finał XIII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem odbędzie się już 12.01.2016 r. w godz. 9.30 – 11.30  w Obiekcie Rekreacyjno – Sportowym  RONDO.

Zapraszamy Rodziców do obserwowania z trybun zmagań sportowych przedszkolaków.


07.12.2015r. - VII Konińskie Dni Autyzmu


04.12.2015r. - Jarmark Świętego Mikołaja na Placu Wolności w Starym Koninie


02.12.2015r. - Święto Górnika


01.12.2015r. - Wycieczka grupy "Pszczółki" i "Zajączki" do Kopalni Węgla Brunatnego w Kleczewie


24.11.2015r. - Wycieczka dzieci z gr. "Żabek" i "Motylków" do Nadleśnictwa w Koninie

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


W związku ze "Światowym Dniem bez papierosa" w przedszkolu zostały zrealizowane zajęcia dydaktyczne propagujące zdrowy styl życia. Zajęcia przeprowadziła p. A. Krupińska w dniu 19.11.2015r.


 „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” – szacunku i miłości do Ojczyzny uczymy się od najmłodszych lat. 10.11.2015r. odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pantomimę „Odzyskanie niepodległości” zaprezentowały dzieci z grupy „Zajączków”, taniec „Krakowiak” zaprezentowała grupa przedszkolaków z grupy Pszczółek i Zajączków.


Gościnnie w naszym przedszkolu wystąpili aktorzy w teatrzyku pt. "Skomponujcie mi muzykę"


Z wizytą w Bibliotece...

W dniu 20.10.2015 r. dzieci z grupy "Żabek" złożyły wizytę w Miejskiej Bibliotece filia dla dzieci i młodzieży... Słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki, a na koniec wykonały wspólną pracę pt. "Grzybobranie"


Dzień Edukacji Narodowej dla emerytowanych pracowników

W dniu 14.10.2015 r. gościliśmy emerytowanych pracowników naszego przedszkola... Były wiersze, tańce i życzenia... Dla "Misiów" i "Biedronek" - najmłodszych dzieci z naszej placówki, był to pierwszy publiczny występ...

Brawa za odwagę:)


Szukamy Pani Jesieni podczas wycieczki do Parku im. Fryderyka Chopina w Starym Koninie (30.09.2015r.)

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


24.09.15r po raz kolejny w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn z okazji  „Pożegnania lata”.  Była to okazja do wspaniałej zabawy oraz integracji całej przedszkolnej rodziny. Podczas zabawy dzieci i ich opiekunowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych, zabawach tanecznych, puszczali bańki mydlane i brali udział w meczu piłki nożnej. Wszyscy pracownicy przedszkola zadbali o wspaniałe atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Były to: słodka kawiarenka, kącik malowania twarzy, kącik ekologiczny, loteria fantowa. Dużym powodzeniem cieszył się żurek przyrządzony przez panie kucharki i swojski smalec  z ogórkiem i chlebem. Pani Dyrektor Ewa Siwek wręczyła też nagrody rodzicom którzy przynosili systematycznie makulaturę. Festyn  był wspaniałym początkiem wspólnej wspaniałej przygody jaką mają  przed sobą dzieci i rodzice w nowym roku szkolnym 2015/2016.


23.09.2015r. w ramach praktyk cztery studentki z PWSZ przygotowały dla naszych przedszkolaków prezentację na temat wspomnień z wakacji w gorącej Hiszpanii. Dzieci zobaczyły piękne pejzaże, krajobrazy, nauczyły się tańca  i kilku słówek po hiszpańsku.


DZIEŃ BEZ SAMOCHODU - grupa IV,V,VI gościnnie w Szkole Podstawowej nr 4 w Koninie (21.09.2015r.)

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


 Jak co roku nasi przedszkolacy wzięli udział w ekologicznej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2015" pod hasłem "Wyprawa - poprawa" (18.09.2015r.).

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (18.09.2015r.)


Żywienie FOOTBALL ACADEMY-spotkanie z p.A.Sekułą


Koncert muzyczny 07.09.2015r.


Spotkanie ze Strażakiem Samem w Ferio

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67