Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

Dnia 20.11.2019 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej  w Obiekcie Rekreacyjno – Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbył się drugi dzień rozgrywek eliminacyjnych do XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem. O bilet, otwierający drogę do finału olimpiady – podobnie jak poprzedniego dnia – rywalizowało aż sześć przedszkoli. Były to: Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej zabawy”, Przedszkole nr 5 „Plastuś”, Przedszkole nr 11 „Pentliczek”, Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”, Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”

Bilety do finałowych rozgrywek otrzymały następujące przedszkola: Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczne Przedszkole „Sportuś” i Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”.

Gratulujemy!

  


Dnia 19.11.2019 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej  w Obiekcie Rekreacyjno – Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbyły się rozgrywki eliminacyjne do XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem, organizowanej przez Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie. Współorganizatorami tego sportowego przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.  W dniu dzisiejszym o bilet, otwierający drogę do finału olimpiady rywalizowało aż sześć przedszkoli. Były to: Przedszkole nr 1 „Kosmatek”, Przedszkole nr 10 z Oddziałami integracyjnymi „Leszczynowa Górka”, Przedszkole nr 16 im. Jan Brzechwy, Przedszkole nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 31 „Pod Tęczą” i Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”.

Bilety do finałowych rozgrywek otrzymały następujące przedszkola:

Przedszkole nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy oraz Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”.

Gratulujemy!

 


Dnia 13.11.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w Konińskim Dniu Relacji organizowanym przez Konińską Spółdzielnię Socjalną SPEKTRUM. Hasłem przewodnim było "W przedszkolu, jak w domu". W całym przedszkolu tego dnia organizowane były warsztaty i zabawy integracyjne dla dzieci oraz ich rodzin.


W dniu 8.11.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 Listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało - czerwono. Wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, poznanie jego kultury, tradycji oraz symboli narodowych. Dzieci z grupy Motylki i Pszczółki wykonały taniec do utworu pt. „Wyczaruję Polskę”. Następnie „Pszczółki” zaprezentowały przedstawienie pt. „Legenda o Białym Orle”. Każda grupa wykonała prace o tematyce patriotycznej, które umieszczono w korytarzu przedszkola tworząc tematyczną galerię. Na koniec wszystkie przedszkolaki i wszyscy pracownicy placówki wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się w akcję "Szkoła do hymnu".


Dnia 23.10.2019r. oglądaliśmy przedstawienie pod tytułem "Sklep u skrzata"


 Dnia 11.10.2019 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkaniu tym obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście - emerytowani pracownicy przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny- wiersze, tańce i piosenki, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał od dzieci mały upominek, a od pani dyrektor Ewy Siwek wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy.

 

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


Dnia 08.10.19 r. dzieci z grup ,,Pszczółki” i ,,Zajączki” wybrały się na wycieczkę autokarową do ZOO-Safari w Borysewie. Wycieczka stała się niesamowitą przygodą dla wszystkich jej uczestników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki ciuchcią, która obwiozła nas wokół całego terenu ZOO-Safari. Podziwiać mogliśmy nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata – białe tygrysy, białe lwy czy bawoły indyjskie, ale również inne gatunki tam zamieszkujące. Po edukacyjnej przejażdżce , by mieć siłę na kolejne wrażenia dzieci skonsumowały "małe co nieco". Po obiedzie oglądały pokazowe karmienie lwów i fok, dowiadując się też ciekawostek na ich temat. Ogród Zoologiczny w Borysewie, był idealnym miejscem edukacyjnym dla przedszkolaków, gdzie w bezpośrednim kontakcie dzieci mogły zapoznać się z wyglądem dzikich zwierząt, często reprezentujących rzadkie gatunki. To miejsce jest także sposobem na wspaniałą rozrywkę i pomysłem na spędzenie wolnego czasu. To była udana wycieczka! Do przedszkola dzieci wróciły zachwycone podróżą, pełne nowych wrażeń i nowych wiadomości. Wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Więcej zdjęć w galeriach grupowych

W dniu 1.10.2019r. dzieci z grupy "Misie", "Motylki", "Biedronki", "Żabki" odbyły swoją pierwszą wycieczkę do Parku im. Fryderyka Chopina w Starym Koninie. Przedszkolaki miały szansę podziwiać przyrodę w jesiennej szacie, poznały zwierzęta, które mieszkają w parku oraz spacerowały otoczone kolorowymi jesiennymi liśćmi. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły poszukując skarbów jesieni.
 
 
Więcej zdjęć w galeriach grupowych
26.09.019r. zawitali do nas aktorzy...
24 września 2019r. odbył się w naszym przedszkolu kolejny Festyn Rodzinny na Pożegnanie Lata pod hasłem "Lato, Lato Cię żegnamy a do nas piękną jesień zapraszamy". Motywem przewodnim tegorocznej zabawy był ziemniak. Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. Rodzice i dzieci mogli wykazać się zręcznością i sprawnością w konkursach ziemniaczanych. Odbył się także tradycyjny mecz piłki nożnej tatusiów zakończony wynikiem 1-0. Wszyscy wspaniale się bawili, dzieci chętnie korzystały z kącików: plastycznego, malowania buziek, kolorowych tatuaży, loterii fantowej oraz mega baniek. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka ze słodkimi racuchami. Serwowano także żurek, ziemniaki z sosem tzatziki oraz przygotowaną przez dzieci sałatkę ziemniaczaną. Festyn był doskonałą okazją do wspólnego, rodzinnego świętowania wraz z nauczycielami i pracownikami przedszkola.


Dnia 23.09.2019r. nasi przedszkolacy wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2019 - pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy- zmieniamy!"

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


Dnia 20.09.19r. uroczyście obchodziliśmy Koniński Dzień Przedszkolaka. Na hali Sportowej Rondo pod hasłem: ,,Razem w Europie” w zabawach wzięły udział dzieci ze wszystkich konińskich przedszkoli. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka pan Prezydent Piotr Korytkowski  i jego zastępca Witold Nowak złożyli najserdeczniejsze życzenia i wręczyli prezenty wszystkim Przedszkolakom. W dalszej części uroczystości, dzieci brały udział w pląsach i tańcach integracyjnych przy muzyce. Nie zabrakło występu tanecznego naszych przedszkolaków, które zaprezentowały „Taniec walijski”. Było wesoło i kolorowo. Święto Przedszkolaków udało się znakomicie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości dzieci z 18 konińskich przedszkoli.


Dnia 19.09.2019 r. odbył się  Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Europejska podróż Bolka i Lolka” oraz obchody imienin Bolka i Lolka – patronów przedszkola.. Dzieci ubrane w biało – czerwone stroje, symbolizujące flagę naszego kraju - Polski poznały barwy flag wybranych państw Europy oraz zabawy dzieci z tych krajów: „Kaczuszki” z Francji, „Zbijanie balonów” z Niemiec, „Zabawę Wikingów” – „Z tarczy na tarczę”. Bawiły się w pieczenie pizzy, która jest jedną z ulubionych potraw we Włoszech. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn przedszkola „Światem powinny rządzić dzieci”, a następnie złożyły Bolkowi i Lolkowi życzenia z okazji ich święta. Na zakończenie bajkowi bohaterowie wręczyli wszystkim dzieciom niespodziankę – opis zabawy greckich dzieci i słodkości. Na twarzach dzieci malował się uśmiech i radość z przeżywanych chwil w otoczeniu przedszkolnej gromadki.

Więcej zdjęć w galeriach grupowych

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67