Istnieje możliwość korzystania z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”, za jej pomocą samorządy i różne podmioty przekazują na bieżąco informacje o sprawach wpływających na komfort życia mieszkańców.
Mieszkańcy miasta, którzy wyrażą taką chęć, mogą nieodpłatnie otrzymywać wiadomości, które podzielone są na :
a) Aktualności miejskie
Informacja o aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców i innych wydarzeniach z terenu naszego miasta

b) Kulturalne, Sportowe i Turystyczne
Informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych oraz turystycznych na terenie Miasta Konina

c) Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe
Informacje o zagrożeniach, awariach i innych utrudnieniach

Mieszkańcy sami decydują, w jaki sposób będą otrzymywać wiadomości, oraz na jakie tematy.

Aplikacja BLISKO - dostępna jest na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych. Można pobrać ją bezpłatnie w sklepach App Store, Google Play, Windows Phone. Po pobraniu aplikacji użytkownik wpisuje swoją miejscowość w wyszukiwarce „Konin”. Na kolejnym ekranie aktywuje nadawców wiadomości, czyli Miasto Konin. Opcjonalnie można zarejestrować się do Child Alert (poszukiwanie zaginionych dzieci). Tu stopniowo będą pojawiali się nowi nadawcy, np. jednostki kultury, dostawcy gazu czy energii. Aplikacja będzie powiadamiała o nowych nadawcach wiadomości w specjalnych komunikatach. Na ekranie Urzędu Miejskiego w Koninie aktywujemy rodzaje wiadomości, które chcielibyśmy otrzymywać. Po chwili otrzymamy wiadomość cloud, która potwierdzi naszą rejestrację w systemie.

KALENDARIUM NA M-C GRUDZIEŃ 2019r.

• 02.12.2019r. - Koncert muzyczny pt. "Co to za kolęda";
    • 04.12.2019r. - Teatrzyk pt. "Papuga króla Heroda";
    • 05.12.2019r. - Spotkanie z górnikiem;
    • 06.12.2019r. – Mikołajkowe Kino w KDK (gr. II,III,IV,V,VI);
    • 10.12.2019r. – Wycieczka autokarowa do Muzeum Brudu i Czystości w Ostrowie Wielkopolskim (gr. V, VI);
    • 11.12.2019r. - „Świąteczne spotkanie z Rodzicami”(gr. II, III, V);
    • 12.12.2019r. - „Świąteczne spotkanie z Rodzicami”(gr. I, IV, VI);
    • 13.12.2019r. – Wigilia dla dzieci oraz spotkanie z Mikołajem (obowiązuje strój galowy);
    • 16.12.2019r. – Kolędowanie przy pianinie z udziałem dzieci, pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości (obowiązuje strój galowy);
    • 17.12.2019r. - Spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w ramach akcji Paczka Świętego Mikołaja (gr. II,V);
    • 19.12.2019r. - Świąteczne warsztaty z nagrywaniem kolędy (gr. I, II, III, IV, V, VI);
    • 20.12.2019r. - Kino - Przedszkole (gr. V, VI).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW NA ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE,

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 11-12 GRUDNIA 2019R. O GODZ. 16.00

W PRZEDSZKOLU NR 7 “BOLEK I LOLEK” W KONINIE.

11 GRUDNIA 2019R. ZAPRASZAJĄ DZIECI I NAUCZYCIELE Z GRUPY: II “MOTYLKI”, III “BIEDRONKI”, V “PSZCZÓŁKI”;

12 GRUDNIA 2019R. ZAPRASZAJĄ DZIECI I NAUCZYCIELE Z GRUPY: I “MISIE”,  IV “ŻABKI”, VI “ZAJĄCZKI”.

Ogłoszenie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji pt. „Paczka od św. Mikołaja”

organizowanej dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Koninie.

Jak co roku zachęcamy do obdarowywania potrzebujących

drobnymi upominkami: produkty spożywcze, środki higieniczne.

Paczki składamy u nauczycieli w grupach

od 12.11.2019-06.12.2019 roku.

Rada Pedagogiczna dokonała analizy wszystkich propozycji dotyczących organizacji wycieczek, koncertów, teatrzyków itp.

Ustalono, że składki od rodziców zbierane są przez upoważnionego rodzica najpóźniej w ostatnim tygodniu poprzedzającym dany miesiąc.

Nauczyciele z końcem każdego miesiąca będą informować rodziców o wysokości opłat za dodatkowe imprezy (ogłoszenie na tablicy dla Rodziców) w nadchodzącym miesiącu.

Rodzice będą przekazywać daną kwotę w kopercie rodzicowi upoważnionemu do zbierania składek w wyznaczonym terminie.

Wszystkie składki będą przechowywane w sejfie przedszkolnym.

NASZA PLACÓWKA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 BIERZE UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE CZYTELNICZYM "MAGICZNA MOC BAJEK"

Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z REGULAMINEM - pobierz

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.