Z życia przedszkola

Od 12.11.2019 r. do 29.11.2019r. w naszym przedszkolu trwał konkurs plastyczno-technicznypt: „Ekologiczne zabawki i instrumenty muzyczne”. Zadaniem konkursowym było stworzenie indywidualnie lub z całą rodziną zabawki lub instrumentu muzycznego z materiałów odpadowych w celu ponownego ich wykorzystania.Konkurs połączył edukację ekologiczną z rozwijaniem kreatywności i zdolności plastyczno-technicznych przedszkolaków. Dnia 06.12.2019 nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie, podczas którego zostały wręczone nagrody ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska w Koninie. Dzieci pod kierunkiem swoich Rodziców wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i udowodniły, że wykorzystując odpady można zrobić wspaniałe prace, wśród nagrodzonych przedmiotów znalazły się roboty, gitary, statki, domki dla lalek, flety, dzwoneczki, samochody, zwierzęta oraz inne ciekawe rzeczy.

W dniach 21 – 25.10.2019 r. w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie w ramach realizowanego w naszej placówce Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” dzieci wraz z rodzicami wykonały kryształowe pantofelki i piękne, zaczarowane karoce dla Kopciuszka. Dostarczono aż czterdzieści prac. Wszyscy byli pod wrażeniem zadziwiającej kreatywności uczestników konkursu. Bardzo wysoki poziom dostarczonych prac sprawił, że komisja konkursowa postanowiła przyznać wszystkim wykonawcom nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzinom za ich ogromne zaangażowanie.