Z życia przedszkola

Dnia 13.03.2019r. w Przedszkolu nr 2 w Koninie odbył się konkurs matematyczny pod hasłem: „Sowa mądra głowa”. Nasze przedszkole z dużym powodzeniem reprezentował Jakub Woźniak z grupy VI „Zajączki”. Zdaniem „Jury” wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem umiejętności matematycznych. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Szesnaścioro śmiałków wzięło udział w konkursie literackim organizowanym przez Przedszkole nr 11 "Pentliczek" w Koninie. Czekamy z niecierpliwością na werdykt... a tymczasem zapraszamy do przeczytania tych niesamowitych wierszy...

W dniu 15.02.2019r. odbył się XXV Koniński Przegląd Piosenki Przedszkolnej „DO – RE – MI”,  w którym brały udział dzieci z naszego przedszkola: Tola Tomczak z gr. V "Pszczółki" z piosenką „Plac zabaw” i Julia Juszczak z gr. VI "Zajączki" z piosenką „Fantazja”. Dziewczynki zaśpiewały wspaniale, a za swoje wykonania otrzymały nagrody niespodzianki i dyplomy. Julia Juszczak zakwalifikowała się do etapu rejonowego XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. Gratulujemy talentów i życzymy dalszych sukcesów!

Przegląd Pieśni Patriotycznych w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie. Śpiewaliśmy piosenkę "My Polacy". Kuba i Filip wzięli udział w konkursie składania flagi.

Dnia 29.11.2018 r. Antonina Janiak reprezentowała nasze przedszkole w konkursie ph; "Moja pasja to..." organizowane przez Przedszkole nr 16 w Koninie. Antosia pięknie zaśpiewała piosenkę biesiadną Rokicznka pt: "Lipka". Za udział w konkursie otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!!

Dnia 05.11.2018r. Julia Stolarska - Maciejewska z grupy IV„Żabki” i Szymon Dziopa  z grupy V "Pszczółki' reprezentowali nasze przedszkole w VII PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM pt. "Każdy Polak to przyzna, jesienią piękna jest nasza Ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi "Leszczynowa Górka" w Koninie. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkową.

Dnia 18.10.2018r. dzieci z grupy VI „Zajączki” Julia Juszczak i Jakub Rembas reprezentowali nasze przedszkole w Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki i Tańca z Epoki zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Koninie, który odbył się w MDK. Dzieci wystąpiły z piosenką patriotyczną pt. „My Polacy”. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę książkową.

Konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna w kolorach jesieni”  - praca wykonania przez Julię Stolarską - Maciejewską z grupy IV "Żabki"

Konkurs plastyczny na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków" - prace wykonane przez Marię Wieczorek i Julię Tomaszewską z grupy IV "Żabki"

Konkurs Fotograficzny dla Dzieci i ich Rodziców pt. „Lubię moje miasto” (VI 2019r.), koordynator Sylwia Maciejewska

Każdy przedszkolak ma ulubione miejsca wypoczynku i spacerów dokąd chętnie wybiera się z Rodzicami. Dlatego też zachęciliśmy wszystkich do wspólnych wycieczek podczas, których była okazja poprzyglądać się bardziej i uwiecznić w obiektywie aparatu piękno naszego miasta Konina.

Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowania dzieci i ukazywania różnorodności piękna naszego miasta; poszerzanie wiedzy dzieci na temat miasta i jego okolic (krajobrazu, zabytków również przyrodniczych); rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci przy pomocy rodziców; zachęcanie do wspólnego spędzania czasu.

Poszukiwaczami interesujących miejsc, krajobrazów, ciekawych budowli, które pięknie sfotografowano zostali:

Zofia  Fabiszak (grypa II)

Zofia Ruminkiewicz (grupa II)

Maja Grześkowiak (grupa II)

Aleksander Walentynowicz (grupa III)

Jakub Fabiszak (grupa IV)

Antoni Nowak (grupa IV)

Antoni Wróblewski (grupa VI)

Wiktoria Gospodarek (grupa VI)

Fabian Kocent (grupa VI)

Oliwier Grześkowiak (grupa VI)

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Natomiast zdjęcia mogliśmy podziwiać na ekspozycji.