Z życia przedszkola

Dnia 13.03.2019r. w Przedszkolu nr 2 w Koninie odbył się konkurs matematyczny pod hasłem: „Sowa mądra głowa”. Nasze przedszkole z dużym powodzeniem reprezentował Jakub Woźniak z grupy VI „Zajączki”. Zdaniem „Jury” wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem umiejętności matematycznych. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Szesnaścioro śmiałków wzięło udział w konkursie literackim organizowanym przez Przedszkole nr 11 "Pentliczek" w Koninie. Czekamy z niecierpliwością na werdykt... a tymczasem zapraszamy do przeczytania tych niesamowitych wierszy...

W dniu 15.02.2019r. odbył się XXV Koniński Przegląd Piosenki Przedszkolnej „DO – RE – MI”,  w którym brały udział dzieci z naszego przedszkola: Tola Tomczak z gr. V "Pszczółki" z piosenką „Plac zabaw” i Julia Juszczak z gr. VI "Zajączki" z piosenką „Fantazja”. Dziewczynki zaśpiewały wspaniale, a za swoje wykonania otrzymały nagrody niespodzianki i dyplomy. Julia Juszczak zakwalifikowała się do etapu rejonowego XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. Gratulujemy talentów i życzymy dalszych sukcesów!

Przegląd Pieśni Patriotycznych w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie. Śpiewaliśmy piosenkę "My Polacy". Kuba i Filip wzięli udział w konkursie składania flagi.

Dnia 29.11.2018 r. Antonina Janiak reprezentowała nasze przedszkole w konkursie ph; "Moja pasja to..." organizowane przez Przedszkole nr 16 w Koninie. Antosia pięknie zaśpiewała piosenkę biesiadną Rokicznka pt: "Lipka". Za udział w konkursie otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!!

Dnia 05.11.2018r. Julia Stolarska - Maciejewska z grupy IV„Żabki” i Szymon Dziopa  z grupy V "Pszczółki' reprezentowali nasze przedszkole w VII PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM pt. "Każdy Polak to przyzna, jesienią piękna jest nasza Ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi "Leszczynowa Górka" w Koninie. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkową.

Dnia 18.10.2018r. dzieci z grupy VI „Zajączki” Julia Juszczak i Jakub Rembas reprezentowali nasze przedszkole w Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki i Tańca z Epoki zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Koninie, który odbył się w MDK. Dzieci wystąpiły z piosenką patriotyczną pt. „My Polacy”. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę książkową.

Konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna w kolorach jesieni”  - praca wykonania przez Julię Stolarską - Maciejewską z grupy IV "Żabki"

Konkurs plastyczny na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków" - prace wykonane przez Marię Wieczorek i Julię Tomaszewską z grupy IV "Żabki"

Szanowni Rodzice! Drogie Dzieci!

Ogłaszamy wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny nt. „Bolek i Lolek” - to moje przedszkole”,

skierowany do wszystkich dzieci naszego przedszkola.

Technika dowolna. Format pracy dowolny.

Prace konkursowe wykonane z rodzicami w domu należy składać u nauczycielek w grupach do dnia 05.04.2019 r.

Organizatorzy oceniając prace konkursowe wezmą pod uwagę estetykę, staranność wykonania pracy, zgodność z tematem, wiek dziecka,

oryginalność pomysłu.

Informacje szczegółowe, dotyczące wyników oraz ekspozycja prac konkursowych dostępne będą na stronie internetowej naszego przedszkola

www.przedszkole7konin.edu.pl

w zakładce Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA – KONKURSY WEWNĘTRZNE

Zapraszamy do udziału w konkursie

Drodzy Rodzice i Dzieci!

Zapraszamy rodziców i dzieci do wykonania ozdób wielkanocnych na kiermasz świąteczny, organizowany przez nasze przedszkole.

Wykonane ozdoby (pisanki, palmy, kartki świąteczne, witraże, ozdoby na stół wielkanocny i do dekoracji mieszkania),

prosimy przynosić do wychowawców w swojej grupie do dnia 02.04.2019r.

Już dziś dziękujemy za pomoc w organizacji kiermaszu wielkanocnego, z którego dochód przeznaczymy na potrzeby przedszkola.