Konkurs fotograficzny "Dziecko i przyroda"

Do obchodów Światowego Dnia Ziemi (22.04.2015r.), przyłączyli się rodzice wraz z dziećmi biorąc udział w konkursie fotograficznym pt. „Dziecko i przyroda”.  Wystawę prac można było oglądać na terenie przedszkola.  Za przepiękne zdjęcia organizatorzy konkursu pani Sylwia Piotrowska i pani Aleksandra Krupińska wręczyli niespodzianki.

Grupa I - Blanka Winkler

Grupa II - Gabriela Kuflińska, Kryspin Winkler, Igor Mazur, Mateusz Dopytalski

Grupa III - Anna Nowicka

Grupa IV - Amelia Wróbel, Piotr Polerowicz

Grupa VI - Blanka Piotrowska, Tataiana Połatyńska, Julia Namysłowska

„Jesienne cyferki” konkurs plastyczny

Nasi wychowankowie wspólnie z rodzicami wraz z nadejściem grudnia wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Jesienne cyferki”. Organizator konkursu pani Anna Nowicka każdego uczestnika nagrodziła drobnym prezentem. Prace dzieci można podziwiać na wernisażu w holu przedszkolnym.

Grupa II

Lena Witkowska

Tatiana Połatyńska

Gratulujemy pomysłów!

W dniu 20.11.2014r. odbyło się spotkanie związane z Obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, podczas którego dzieci uczciły swoje prawo do nauki i zabawy biorąc  udział w konkursach i zabawach związanych ze znajomością bajek i baśni z różnych regionów świata.

Na wstępie przedszkolaki wysłuchały wiersza Janusza Korczaka „Prawa dziecka”,a potem utrwalały wiadomości nt. popularnych bajek, takich jak: „Jaś i Małgosia”, „Calineczka”, „Bajka o Czerwonym Kapturku”. Układały również historyjki obrazkowe, rozpoznawały bajki na podstawie rekwizytów i postaci, rozwiązywały zagadki słowne i bawiły się w skojarzenia.

W tym szczególnym dniu wszyscy świetnie się bawili, a na pożegnanie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i karty pracy tematycznie związane z bajkami.

W dniu 31.10.2014r. dzieci ze starszych grup brały udział w przeglądzie legend,  wykazując się zdobytymi wiadomościami na temat legend z różnych regionów Polski.

Pośród wielu utworów literackich nie zabrakło „Legendy o Koninie” i „Białej Damie” oraz „Legendy o Warsie i Sawie”. Przedszkolaki układały puzzle, rozpoznawały legendy  na podstawie rekwizytów i postaci, za które przebrane były inne dzieci, rozpoznawały legendy na podstawie krótkiego fragmentu, a także w zabawie dydaktycznej „Prawda czy fałsz”. Dzieci ćwiczyły swoją zręczność i zwinność w zabawach ruchowych związanych z treścią poznanych legend - przenosiły jabłka na krążkach z punktu A do B, przekazywały sobie piłkę nad głowami podając ją z rąk do rąk i łowiły papierowe rybki przeliczając ich ilość.

Wszyscy świetnie się bawili, a na pożegnanie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom

i karty pracy związane z legendami.

Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami w miesiącu październiku wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Mój ulubiony bohater literacki”. Organizator pani Anna Nowicka każdego uczestnika nagrodziła drobnym upominkiem. Wernisaż prac można było podziwiać w przedszkolu.

Grupa I  „Misie”

1. Marcel Uzarowicz „Kot w butach”

2. Grzegorz Uler „Traktorek kolos”

3. Marcel Janik „Pajęczyca Tekla”