Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

 

Konkurs fotograficzny "Dziecko i przyroda"

Do obchodów Światowego Dnia Ziemi (22.04.2015r.), przyłączyli się rodzice wraz z dziećmi biorąc udział w konkursie fotograficznym pt. „Dziecko i przyroda”.  Wystawę prac można było oglądać na terenie przedszkola.  Za przepiękne zdjęcia organizatorzy konkursu pani Sylwia Piotrowska i pani Aleksandra Krupińska wręczyli niespodzianki.

 

Uczestnicy:

Grupa I - Blanka Winkler

Grupa II - Gabriela Kuflińska, Kryspin Winkler, Igor Mazur, Mateusz Dopytalski

Grupa III - Anna Nowicka

Grupa IV - Amelia Wróbel, Piotr Polerowicz

Grupa VI - Blanka Piotrowska, Tataiana Połatyńska, Julia Namysłowska 

 

 


 

„Jesienne cyferki” konkurs plastyczny

Nasi wychowankowie wspólnie z rodzicami wraz z nadejściem grudnia wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Jesienne cyferki”. Organizator konkursu pani Anna Nowicka każdego uczestnika nagrodziła drobnym prezentem. Prace dzieci można podziwiać na wernisażu w holu przedszkolnym.

 

Uczestnicy:

 

Grupa II

Zuzanna Markowska

 

Grupa III

Weronika Skibiszewska

Anna Jagodzińska

Aleksander Mitek

 

Grupa IV

Laura Tokłowicz

Martyna Broskowska

Amelia Łętowska

Gabriela Kupczyk

 

Grupa V

Maja Matuszewska

Mateusz Michalski

Laura Syncerz

 

Grupa VI

Lena Niedźwiecka

Wojciech Spychała

Blanka Piotrowska

Amelia Urbanowska

Laura Wojcińska

Roksana Olkowska

Lena Witkowska

Tatiana Połatyńska

 

Gratulujemy pomysłów!

 

 


 

W dniu 20.11.2014r. odbyło się spotkanie związane z Obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, podczas którego dzieci uczciły swoje prawo do nauki i zabawy biorąc  udział w konkursach i zabawach związanych ze znajomością bajek i baśni z różnych regionów świata.

Na wstępie przedszkolaki wysłuchały wiersza Janusza Korczaka „Prawa dziecka”,a potem utrwalały wiadomości nt. popularnych bajek, takich jak: „Jaś i Małgosia”, „Calineczka”, „Bajka o Czerwonym Kapturku”. Układały również historyjki obrazkowe, rozpoznawały bajki na podstawie rekwizytów i postaci, rozwiązywały zagadki słowne i bawiły się w skojarzenia.

 

W tym szczególnym dniu wszyscy świetnie się bawili, a na pożegnanie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i karty pracy tematycznie związane z bajkami.

 


 

W dniu 31.10.2014r. dzieci ze starszych grup brały udział w przeglądzie legend,  wykazując się zdobytymi wiadomościami na temat legend z różnych regionów Polski.

Pośród wielu utworów literackich nie zabrakło „Legendy o Koninie” i „Białej Damie” oraz „Legendy o Warsie i Sawie”. Przedszkolaki układały puzzle, rozpoznawały legendy  na podstawie rekwizytów i postaci, za które przebrane były inne dzieci, rozpoznawały legendy na podstawie krótkiego fragmentu, a także w zabawie dydaktycznej „Prawda czy fałsz”. Dzieci ćwiczyły swoją zręczność i zwinność w zabawach ruchowych związanych z treścią poznanych legend - przenosiły jabłka na krążkach z punktu A do B, przekazywały sobie piłkę nad głowami podając ją z rąk do rąk i łowiły papierowe rybki przeliczając ich ilość.

 

Wszyscy świetnie się bawili, a na pożegnanie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom

i karty pracy związane z legendami.

 


 Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami w miesiącu październiku wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Mój ulubiony bohater literacki”. Organizator pani Anna Nowicka każdego uczestnika nagrodziła drobnym upominkiem. Wernisaż prac można było podziwiać w przedszkolu.

 

Uczestnicy:

Grupa I  „Misie”

1. Marcel Uzarowicz „Kot w butach”

2. Grzegorz Uler „Traktorek kolos”

3. Marcel Janik „Pajęczyca Tekla”

4. Amelia Tomaszewska „Pszczółka Maja”

5. Maciej Czapliński

Grupa II „Żabki”

1. Gabrysia Kuflińska

2. Zuzanna Markowska „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Grupa III „Biedronki”

1. Jakub Skrabulski z siostrą Izą „Kubuś Puchatek”

2. Nikodem Sztamblewski z tatą „Lampa Alladyna”

3. Ania Nowicka „Reksio”

Grupa IV „Motylki”

1. Weronika Batorska „Słoń Elmer”

2. Amelia Wróbel „Kubuś Puchatek” (2 prace)

Grupa V „Pszczółki”

1. Kornelia Ludwiczak „Kubuś Puchatek”

2. Zofia Nagadowska „Kubuś Puchatek”

3. Maja Matuszewska  „Pszczółka Maja”

4. Laura Piechowicz

5. Mateusz Michalski „Kot w butach”

6. Zuzanna Minch „Czerwony Kapturek”

Grupa VI „Zajączki”

1. Szymon Kiciński „Krecik”

2. Szymon Kiciński „Strażak Sam”

3. Marcelina Wolska „Kucyki Ponny”

4. Amelia Urbanowska „Kubuś Puchatek”

5. Laura Wojcińska z rodziną „Księżniczka Celestia”

6. Laura Wojcińska z rodziną „Księżniczka lodu”

7. Laura Wojcińska z rodziną „Kopciuszek”

8. Amelia Pietrzak „Konik”

Gratulujemy wspaniałych pomysłów!!!

 

 

 

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67