W poszczególnych szczeblach eliminacji do XXI Finału Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej "Czerwonak 2016" wzięło udział ponad tysiąc przedszkolaków. Do ścisłego finału, który odbył się 12 czerwca 2016r. w Poznaniu na Starym Rynku dostało się 30 dzieci, wśród nich była nasza Amelka Łętowska. Wielki sukces! Gratulacje!

Dnia 05.06.2016 r. w Parku im. Fryderyka Chopina odbyły się eliminacje rejonowe do XXI WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW CZERWONAK 2016 - Amelka Łętowska otrzymała nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12.06.2016 r. o godz. 12.00 w Poznaniu. GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI !!!

Dnia 13.05.2016r. odbył się XVIII Ogólnopolski Bieg Słupa Milowego. "Pechowy piątek" okazał się dla naszego przedszkola bardzo szczęśliwy ponieważ w kategorii Przedszkola - chłopcy 2010r. i młodsze na dystansie 250m - I miejsce zdobył Łukasz Kozłowski (z grupy V "Pszczółki"). Natomiast w kategorii Przedszkola - dziewczęta 2010r. i młodsze na dystansie 250 m - III miejsce zajęta Amelia Łętowska (z grupy VI "Zajączki") a IV miejsce Karina Soleniec (z grupy V "Pszczółki"). Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY !!!

Dnia 12.05.2016r. odbył się I Przegląd Twórczości Angielskiej Przedszkoli zorganizowany przez Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie i Młodzieżowy Dom Kultury. W Przeglądzie nasze przedszkole zaprezentowali: Marysia Augustynowicz, Karina Soleniec, Zuzanna Łagocka, Łukasz Kozłowski i Norbert Stasiński z gr. V "Pszczółki", a także Amelka Wróbel, Julia Banaszak i Michalina Gościniak z gr. VI "Zajączki" w przedstawieniu "Little Red Riding Hood" ("Czerwony Kapturek").

W dniu 28.04.2016r. odbył się XXII Międzypowiatowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. W tym roku nasze przedszkolne reprezentowała grupa "Pszczółki" w przedstawieniu "Czarownice z Łysej Góry".

W dniu 06.04.2016r. w Przedszkolu nr 10 z oddziałami integracyjnymi "Leszczynowa Górka" odbył się IV Przegląd Recytatorski pod hasłem "Miłe dzieci, drogie panie - grunt do dobre wychowanie". W przeglądzie wzięło udział dwoje dzieci z naszego przedszkola - Mateusz Dopytalski i Maja Badyniak. Mogły one zaprezentować swoje uzdolnienia poza terenem placówki. Bardzo ważny temat przeglądu - "dobre wychowanie" przyczynił się do popularyzacji wśród dzieci literatury z tego zakresu.

Kalejdoskop 2016

Dnia 19 lutego 2016r. odbył się "XXII Koniński Przegląd Piosenki Przedszkolnej DO-RE-MI", zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Nagrodę wyśpiewała Amelia Łętowska, a wyróżnienie Zuzanna Łagocka. Gratulujemy naszym małym artystkom pięknego występu!

W dniu 18.02.2016r. w Przedszkolu nr 12 „Kubuś Puchatek” w Koninie odbył się Konkurs Recytatorski prezentujący poezję Jana Brzechwy. Nasze przedszkole reprezentowali Karina Soleniec i Maciej Czapliński. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek i wspaniałe upominki…

W dniu 14.01.2016r. w Przedszkolu nr 8 im. Janka Wędrowniczka odbył się  XI Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2016 W Przedszkolu Nr 8 w Koninie. Pięknie zaśpiewały i uzyskały wyróżnienia Zuzanna Łagocka z gr. V „Pszczółki” za zaśpiewanie pastorałki „Kołysanka dla Jezuska”, Maja Badyniak z gr. IV „Motylki”,  Michalina Gościniak  i Zuzanna Minch z gr. VI „Zajączki” za wspólne zaśpiewanie kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Tegoroczny Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli „Zrób to sam” został zakończony.

Niestety nasza praca „Żyrafa Tola - suszarka do rękawiczek” nie została wyróżniona,
ponieważ nie uzyskała odpowiedniej liczby głosów internautów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddane głosy
na nasze przedszkole i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

DYPLOM

Dnia 04.12.2015r. podczas Jarmarku Św. Mikołaja, który odbył się na konińskiej Starówce,  nasze przedszkole wzięło udział w konkursie, organizowanym przez: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi – Aktywni”, Miasto Konin i Centrum Organizacji Pozarządowych, na najdłuższy i najbardziej oryginalny list do   św. Mikołaja.  W kategorii przedszkoli zajęliśmy I miejsce, wykonując najciekawszy – zdaniem oceniających – list do św. Mikołaja. W nagrodę otrzymaliśmy bon o wartości 100 zł, który możemy zrealizować w sklepie Castorama.

Przygotowujemy list do Świętego Mikołaja... jest bardzoooo długi :)

W dniach 12.10 – 31.10.2015 r. odbył się konkurs pt. „Konin lubią dzieci” zorganizowany  przez Lokalną Organizację Turystyczną  „MARINA”, w którym dzieci przy pomocy różnych materiałów i technik plastycznych przedstawiły Konin bajeczny, legendarny lub rzeczywisty.

Przewidziano następujące nagrody: plecak turystyczny, kolorowanka podłogowa XXL, ciastolina, bajkowe pudełko śniadaniowe, podwójne zaproszenie na seans filmowy „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”, voucher do Parku Makiet MIKROSKALA oraz gadżety związane z naszym miastem.

Z naszego przedszkola udział wzięli: Franciszek Bąk z grupy „Motylki” i Zuzanna Kołosowska z grupy „Pszczółek”. Prace konkursowe można obejrzeć  na stronie www.lotmarina.pl

W miesiącu październiku odbył się konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza Wandy  Chotomskiej, zorganizowany przez Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba” w Koninie.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci starszych z konińskich przedszkoli.

Prace wykonały:

Zuzanna Łagocka z grupy „Pszczółek” wykonała ilustrację do wiersza „Literki”

Zuzanna Minch z grupy „Zajączków” wykonała ilustrację do wiersza „Myszka”.