Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

W dniu 05.12.2018r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika.
Gościliśmy p. Stefana Chmielewskiego, który jest zaprzyjaźnionym górnikiem naszego przedszkola. Gość przybył w pięknym galowym mundurze, na jego czapce lśniły pióropusze z kogucich piór w kolorze białym. Spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia. Dzieci poznały historię powstania węgla, dowiedziały się do czego dawniej służyły poszczególne części prezentowanego górniczego stroju. Dużo radości przyniosło ubieranie czapki z pióropuszem.
Takie spotkania nie tylko pogłębiają wiedzę dzieci, ale też uczą poszanowania dla trudnej i niebezpiecznej pracy górników. Dzieci z grupy VI „Zajączki” w barbórkowym prezencie dla górnika przedstawiły program artystyczny. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie, wręczyły kwiaty i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. W ramach podziękowań za miłe przywitanie i występy zaproszony gość obdarował wszystkich przedszkolaków „słodką niespodzianką”. Dziękujemy!

Dnia 29.11.2018 r. Antonina Janiak reprezentowała nasze przedszkole w konkursie ph; "Moja pasja to..." organizowane przez Przedszkole nr 16 w Koninie. Antosia pięknie zaśpiewała piosenkę biesiadną Rokicznka pt: "Lipka". Za udział w konkursie otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!!

W dniu  15.11.2018r. dzieci z grup starszych (II, IV, V i VI) uczestniczyły w spotkaniu  z okazji obchodów "Światowego Dnia Rzucania Palenia". Podczas prezentacji multimedialnej poznały szkodliwość palenia papierosów, rodzaje dymów i zrozumiały potrzebę dbania o czystość powietrza, dzięki któremu oddychamy i żyjemy. Razem z bohaterem akcji "Czyste powietrze wokół nas" Dinkiem ćwiczyły prawidłowy oddech, szukały czystego powietrza i bawiły się przy muzyce. 

Drugiego dnia eliminacji do XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem – 14.11.2018 r.- na Hali Widowiskowo – Sportowej w Obiekcie Rekreacyjno - Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie do rywalizacji stanęło kolejne osiem przedszkoli: Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy”, Przedszkole nr 4 „Biały Konik”, Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 13 „Słoneczko”, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy, Przedszkole Nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 31 „Pod Tęczą” oraz Prywatny Punkt Przedszkolny „Akademia Smyka”.
Najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach i awans do finału, który odbędzie się w dniu 20.02.2019 r., zdobyły następujące placówki:
1. Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy
2. Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy”
3. Przedszkole nr 25 „Bajka”

GRATULUJEMY WYGRANEJ!!!

Dzięki pomocy wielu osób to sportowe wydarzenie przebiegło bez zakłóceń.
Nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych czuwała dr Ewa Janeczek oraz Studenci I roku Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
O bezpieczeństwo wszystkich uczestników uroczystości zadbała p. Agnieszka Liszka, gotowa do pomocy w Punkcie Medycznym.
Oprawą muzyczną zawodów zajął się p. Łukasz Piński – DJ PINIU.
Sponsorem nagród dla małych sportowców była Pizzeria Da Grasso.
Wodę otrzymaliśmy od Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego PIASTPOL z Kutna.
Jednorazowe kubeczki przekazała na tę uroczystość Hurtownia ANNA z Żychlina.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Z niecierpliwością czekamy na finał XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem

Dnia 13.11.2018 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Obiekcie Rekreacyjno - Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbył się pierwszy dzień rozgrywek eliminacyjnych do XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem, której organizatorem jest Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek”. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Wydział Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. 
W tym dniu o bilet otwierający drogę do finału Olimpiady rywalizowało aż osiem przedszkoli : Przedszkole nr 1 „Kosmatek”, Przedszkole nr 8 im. Janka Wędrowniczka, Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi „Leszczynowa Górka”, Przedszkole nr 11 „Pentliczek”, Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”, Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Prywatne Przedszkole „Bajkolandia” i Niepubliczne Przedszkole "Sportuś".

Podczas zawodów dziewięcioosobowe zespoły brały udział w dziewięciu zróżnicowanych konkurencjach: biegu , przejściu przez tunel, toczeniu krążka slalomem, rzutu woreczkiem i obręczą i na koniec w niezwykle emocjonującym przeciąganiu liny.
W każdej z tych dyscyplin przedszkolaki radziły sobie doskonale i o wygranej decydowały często pojedyncze punkty lub sekundy. Dziecięca rywalizacja i wspaniała zabawa zapewniły przedszkolakom niesamowite przeżycia.
Wśród ośmiu reprezentacji najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach zdobyły następujące placówki:
1. Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi
2. Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”
3. Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”

GRATULUJEMY WYGRANEJ !!!

W dniu 9.11.2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 Listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało - czerwono. Wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, poznanie jego kultury, tradycji oraz symboli narodowych. Dzieci z grupy Motylki zaprezentowały przedstawienie pt. „Legenda o Białym Orle”. Każda grupa wykonała prace o tematyce patriotycznej, które umieszczono w korytarzu przedszkola tworząc tematyczną galerię. Na koniec wszystkie przedszkolaki i wszyscy pracownicy placówki wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się w ogólnopolskie bicie "Rekordu dla Niepodległej"! (zapraszamy do obejrzenia filmu w zakładce wideo)

Dnia 06.11.2018r. zawitał do naszego przedszkola Koziołek Matołek

Dnia 05.11.2018r. Julia Stolarska - Maciejewska z grupy IV„Żabki” i Szymon Dziopa  z grupy V "Pszczółki' reprezentowali nasze przedszkole w VII PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM pt. "Każdy Polak to przyzna, jesienią piękna jest nasza Ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi "Leszczynowa Górka" w Koninie. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkową.

Dnia 19.10.2018r. odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk pt. "Jesienne porządki"

 

Dnia 18.10.2018r. dzieci z grupy VI „Zajączki” Julia Juszczak i Jakub Rembas reprezentowali nasze przedszkole w Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki i Tańca z Epoki zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Koninie, który odbył się w MDK. Dzieci wystąpiły z piosenką patriotyczną pt. „My Polacy”. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę książkową.

 

Dnia 12.10.2018 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości tej obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście- emerytowani nauczyciele. Przedszkolaki w jesiennej scenerii  zaprezentowały przygotowany specjalnie z tej okazji program artystyczny. Były wiersze, życzenia, tańce i piosenki, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Tego dnia przedszkolaki wyglądały bardzo elegancko. Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał od dzieci mały upominek, a od pani dyrektor Ewy Siwek  wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Dnia 09.,10.X.2018r. grupa II, IV, V, VI uczestniczyła w wycieczce do Alpakarium P&M w Szyszyńskich Holendrach

Dnia 05.10.2018r. gościliśmy aktorów, którzy utrwalili nam wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu.

 

Dnia 03.10.2018r. dzieci z grupy II, IV, V, VI uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach programu KinoSzkoła - KinoPrzedszkole prowadzonych w formie zabawy edukacyjnej, której tematyka związana jest z treścią 3 filmów krótkometrażowych.

 "Odblasków blask chroni nas!" - w dniu 28.09. 2018 odwiedzili nas w  przedszkolu policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Zaprezentowane przez nich podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Szczególną uwagę zwrócili  też na zagadnienia związane z  widocznością na drodze. Dzieci zostały obdarowane odblaskami, które umieszczone w widocznym miejscu odzieży wierzchniej zwiększą widoczność naszych przedszkolaków na drodze.

Dnia 27.09.2018r.odbyła się wycieczka piesza na Komendę Miejską Policji w Koninie

Dnia 20 I 21 września 2018r. wzięliśmy udział w jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "AKCJA - SEGREGACJA! 2X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ".  

Dnia 21.09.2018r. odbył się Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Jesteśmy Polakami i przedszkolakami” oraz obchody imienin Bolka i Lolka – Patrona przedszkola. Dzieci ubrane w barwy narodowe przypomniały sobie, kto to jest Polak i Polska, utrwaliły kodeks przedszkolaka, zasady bycia dobrym przedszkolakiem i złożyły uroczyste ślubowanie. Bawiły się przy wesołej muzyce, wspólnie zaśpiewały hymn przedszkola „Światem powinny rządzić dzieci”, a następnie złożyli Bolkowi i Lolkowi imieninowe życzenia. Zatańczyły układ muzyczny do piosenki Margaret „Wapsted”. Po słodkim poczęstunku wyszły w korowodzie na ogród przedszkolny, gdzie wypuściły balony z łańcuszkiem swoich marzeń. Na twarzach dzieci malowały się uśmiech i radość z przeżywanych chwil w gronie przedszkolnej gromadki.

Dnia 20.09.18r. uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na hali Sportowej Rondo pod hasłem: ,,W małym ciele zdrowy duch - przedszkolaku ćwicz za dwóch” w zabawach wzięły udział dzieci ze wszystkich konińskich przedszkoli. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka pan Prezydent Józef Nowicki złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Przedszkolakom. Uroczystość rozpoczęto zumbą prowadzoną przeimatora. W dalszej części uroczystości, dzieci brały udział w zabawach integracyjnych i sportowych. Nie zabrakło balonów, pomponów, konkursów oraz występu tanecznego naszych przedszkolaków, które zaprezentowały układ taneczny do piosenki Margaret ,,Wasted” . Było wesoło i kolorowo. Pląsy i tańce integracyjne przy muzyce zakończyły imprezę. Święto Przedszkolaków udało się znakomicie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości dzieci z 18 konińskich przedszkoli.

Dnia 19.09.2018r. odbył się Festyn Rodzinny na Pożegnanie Lata pod hasłem "Hej ho było lato, przyszła jesień co wy na to". Rodzice wykazali się aktywnością i zręcznością w konkursach rodzinnych. Nie zabrakło meczu piłki nożnej z udziałem tatusiów.  Dużym powodzeniem cieszyły się bańki mydlane, loteria fantowa i kącik plastyczny. Podczas imprezy kosztowano wiele smakołyków: zupy z dyni, ciasteczek z pestkami dyni, surówki i sałatki z dynią oraz kanapki z dżemem z dyni. Zabawa była wspaniała i MEGA DYNIOWA.

 

Dnia 05.09.2018r. odbyło się spotkanie pracowników Urzędu Transportu Kolejowego  w Warszawie z dziećmi grupy VI „Zajączki” w ramach prowadzonej przez urząd kampanii edukacyjne pod hasłem: „Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC”. Spotkanie obejmowało zajęcia edukacyjne: pogadanka, zabawy ruchowe, zagadki słuchowe z wykorzystaniem tematycznych obrazów, zdjęć i filmów edukacyjnych na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas podróży koleją, przy przekraczaniu przejazdów kolejowych, pobytu na peronie i dworcu kolejowym. Dzieci poznały maskotkę kampanii- nosorożca Rogatka. Utrwaliły też numery alarmowe, wzbogaciły słownictwo związane z koleją. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplomy i upominki: odblaskowy worek, kamizelkę, opaskę oraz książeczkę i grę planszową.

 

 

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67