Dnia 18.10.2018r. dzieci z grupy VI „Zajączki” Julia Juszczak i Jakub Rembas reprezentowali nasze przedszkole w Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki i Tańca z Epoki zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Koninie, który odbył się w MDK. Dzieci wystąpiły z piosenką patriotyczną pt. „My Polacy”. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę książkową.

Dnia 12.10.2018 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości tej obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście- emerytowani nauczyciele. Przedszkolaki w jesiennej scenerii  zaprezentowały przygotowany specjalnie z tej okazji program artystyczny. Były wiersze, życzenia, tańce i piosenki, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Tego dnia przedszkolaki wyglądały bardzo elegancko. Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał od dzieci mały upominek, a od pani dyrektor Ewy Siwek  wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dnia 09.,10.X.2018r. grupa II, IV, V, VI uczestniczyła w wycieczce do Alpakarium P&M w Szyszyńskich Holendrach

Dnia 05.10.2018r. gościliśmy aktorów, którzy utrwalili nam wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu.

Dnia 03.10.2018r. dzieci z grupy II, IV, V, VI uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach programu KinoSzkoła - KinoPrzedszkole prowadzonych w formie zabawy edukacyjnej, której tematyka związana jest z treścią 3 filmów krótkometrażowych.

"Odblasków blask chroni nas!" - w dniu 28.09. 2018 odwiedzili nas w  przedszkolu policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Zaprezentowane przez nich podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Szczególną uwagę zwrócili  też na zagadnienia związane z  widocznością na drodze. Dzieci zostały obdarowane odblaskami, które umieszczone w widocznym miejscu odzieży wierzchniej zwiększą widoczność naszych przedszkolaków na drodze.

Dnia 27.09.2018r.odbyła się wycieczka piesza na Komendę Miejską Policji w Koninie

Dnia 20 I 21 września 2018r. wzięliśmy udział w jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "AKCJA - SEGREGACJA! 2X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ".

Dnia 21.09.2018r. odbył się Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Jesteśmy Polakami i przedszkolakami” oraz obchody imienin Bolka i Lolka – Patrona przedszkola. Dzieci ubrane w barwy narodowe przypomniały sobie, kto to jest Polak i Polska, utrwaliły kodeks przedszkolaka, zasady bycia dobrym przedszkolakiem i złożyły uroczyste ślubowanie. Bawiły się przy wesołej muzyce, wspólnie zaśpiewały hymn przedszkola „Światem powinny rządzić dzieci”, a następnie złożyli Bolkowi i Lolkowi imieninowe życzenia. Zatańczyły układ muzyczny do piosenki Margaret „Wapsted”. Po słodkim poczęstunku wyszły w korowodzie na ogród przedszkolny, gdzie wypuściły balony z łańcuszkiem swoich marzeń. Na twarzach dzieci malowały się uśmiech i radość z przeżywanych chwil w gronie przedszkolnej gromadki.

Dnia 20.09.18r. uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na hali Sportowej Rondo pod hasłem: ,,W małym ciele zdrowy duch - przedszkolaku ćwicz za dwóch” w zabawach wzięły udział dzieci ze wszystkich konińskich przedszkoli. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka pan Prezydent Józef Nowicki złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Przedszkolakom. Uroczystość rozpoczęto zumbą prowadzoną przeimatora. W dalszej części uroczystości, dzieci brały udział w zabawach integracyjnych i sportowych. Nie zabrakło balonów, pomponów, konkursów oraz występu tanecznego naszych przedszkolaków, które zaprezentowały układ taneczny do piosenki Margaret ,,Wasted” . Było wesoło i kolorowo. Pląsy i tańce integracyjne przy muzyce zakończyły imprezę. Święto Przedszkolaków udało się znakomicie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości dzieci z 18 konińskich przedszkoli.

Dnia 19.09.2018r. odbył się Festyn Rodzinny na Pożegnanie Lata pod hasłem "Hej ho było lato, przyszła jesień co wy na to". Rodzice wykazali się aktywnością i zręcznością w konkursach rodzinnych. Nie zabrakło meczu piłki nożnej z udziałem tatusiów.  Dużym powodzeniem cieszyły się bańki mydlane, loteria fantowa i kącik plastyczny. Podczas imprezy kosztowano wiele smakołyków: zupy z dyni, ciasteczek z pestkami dyni, surówki i sałatki z dynią oraz kanapki z dżemem z dyni. Zabawa była wspaniała i MEGA DYNIOWA.

Dnia 05.09.2018r. odbyło się spotkanie pracowników Urzędu Transportu Kolejowego  w Warszawie z dziećmi grupy VI „Zajączki” w ramach prowadzonej przez urząd kampanii edukacyjne pod hasłem: „Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC”. Spotkanie obejmowało zajęcia edukacyjne: pogadanka, zabawy ruchowe, zagadki słuchowe z wykorzystaniem tematycznych obrazów, zdjęć i filmów edukacyjnych na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas podróży koleją, przy przekraczaniu przejazdów kolejowych, pobytu na peronie i dworcu kolejowym. Dzieci poznały maskotkę kampanii- nosorożca Rogatka. Utrwaliły też numery alarmowe, wzbogaciły słownictwo związane z koleją. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplomy i upominki: odblaskowy worek, kamizelkę, opaskę oraz książeczkę i grę planszową.