Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

Dnia 17.06.2019r. odbyła się wycieczka autokarowa do Westernland Józefów k/Chocz, w której uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych. Na przedszkolaków czekały takie atrakcje jak: przybycie bladych twarzy, wizyta u Szeryfa, grupowe zdjęcie na stylizowanym liście gończym, pokonanie Indiańskiego Toru Przygody, płukanie złota, dojenie dzikiej krowy i wiele innych atrakcji...

Dnia 01.06.2019r. w amfiteatrze w Parku im. F. Chopina w Koninie odbyły się rejonowe eliminacje do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. Jurorzy wysłuchali 31 prezentacji. Wśród nich była Julia Juszczak z grupy VI „Zajączki”, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Moja fantazja”. Za swój występ, jako jedna z szóstki dzieci, otrzymała nominację do koncertu finałowego festiwalu, który odbędzie się 09.06.2019r. w Czerwonaku. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!!

W dniu 31.05.2019r. odbył się przemarsz ulicami miasta w ramach akcji "Światowy Dzień bez Tytoniu", promujących zdrowy styl życia wolny od nikotyny. 

W dniu 31.05.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. Wszystkie grupy brały udział w zabawach sportowych dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym. Na dzieci czekało dużo atrakcji oraz słodkie niespodzianki.

Dnia 29.05.2019r. odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka pod hasłem ,,Jak za starych, dobrych lat. Mamo, Tato baw się baw!”. Rodzice oraz pracownicy przedszkola przygotowali dla dzieci niespodziankę - przedstawienie pt. „Nie ma tego złego”, które wystawiono w pięknie udekorowanym ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i improwizacje muzyczno-ruchowe. Każda grupa przedszkolna zaprosiła swoich Rodziców do wspólnej zabawy – były to dawne zabawy ze śpiewem: „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Ulijanka”, „Uciekaj myszko…”, „Karuzela”, „Kółko graniaste”, „Jawor”. Potem wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło gromkich braw i łez wzruszenia... Po zakończonej części artystycznej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników przedszkola, malowanie twarzy, zabawy plastyczne, łapanie baniek mydlanych…Cieszymy się, że Święto Rodziny przebiegło w atmosferze radości, swobody i dobrej zabawy!

Rodzice i pracownicy przedszkola w przedstawieniu pt. "Nie ma tego złego" 

Program artystyczny przygotowany przez dzieci oraz wspólne zabawy z rodzicami

Atrakcji nie mogło zabraknąć...

W dniu 16.05.2019r. odbył się w przegląd ze znajomości polskich legend pt: „W krainie polskich legend”, w którym udział wzięły dzieci z grupy II, IV, V, VI. Podczas spotkania dzieci z grup starszych utrwaliły wiadomości nt poznanych legend, rozwiązywały zagadki słowne, układały puzzle, rozpoznawały rekwizyty pochodzące z legend oraz obejrzały legendę o Bazyliszku. Za aktywny udział w spotkaniu każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz karty pracy.

 

W dniu 30.04.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji obchodów "2 Maja - Dzień Flagi Narodowej". Przedszkolacy ubrani w biało - czerwonych barwach  utrwalili sobie wiadomości o Polsce, symbolach narodowych i w postawie na baczność zaśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki o Polsce. Poznały zasady poszanowania flagi Polski - symbolu narodowego.

29.04.19r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bolek i Lolek” to moje przedszkole”.  

Podczas uroczystości przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych poznały nagrodzone prace i ich autorów oraz efekty twórczości literackiej swoich kolegów na temat naszego przedszkola. Do tekstu wiersza ułożonego przez Jakuba Fabiszaka wraz z rodzicami prowadząca spotkanie - Anna Czyż ułożyła piosenkę, którą zaśpiewali wszyscy obecni!

Za twórcze i kreatywne podejście do tematu, wyrażone zarówno w pracach przestrzennych i płaskich,  jury nagrodziło 16 prac wykonanych przez rodziny różnymi technikami plastycznymi. Dzieci otrzymały od organizatora konkursu dyplomy i drobne upominki.

Z wyróżnionych w konkursie prac stworzono galerię, którą rodzice mogą oglądać w korytarzu przedszkolnym

W dniach 04.04. i 05.04.2019r. odbył się w naszym przedszkolu kiermasz wielkanocny, który cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci. Ozdoby świąteczne wykonane i darowane przez rodziców przyciągały wzrok i zachęcały do ich zakupu. Zajączek, kurka i kaczuszka zapraszały uśmiechem i słowem do kupowania ozdób wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za pomoc w organizacji kiermaszu i uzyskany z niego dochód.

W dniu 04.03.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem ratownika medycznego i wzięły udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Jak co roku dnia 21 marca wspólnie spotkaliśmy się na uroczystości z okazji Powitania Wiosny. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia. Grupa II "Motylki" wraz z Paniami z tej okazji przygotowała dla Naszych przedszkolaków "Pokaz Mody Wiosennej", na której zaprezentowały się Zwiastuny Wiosny. Dzieci na zakończenie zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Dnia 20.02.2019r. o godz. 9.30 na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbyły się finałowe rozgrywki XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem: „Ruch to zdrowie! – krzyczy Polak mały! A z Bolkiem i Lolkiem Konin cały!”. Organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia jest od lat Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie, a współorganizatorami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Wydział Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Po uroczystej defiladzie, zapalonym zniczu i odśpiewanym przez Julię Juszczak Hymnie Polski nastąpiły prawdziwe sportowe zmagania. W Olimpiadzie brały udział dzieci z 7 konińskich przedszkoli: Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy”, Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek”, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy, Przedszkole nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”, Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”. Każdą placówkę reprezentowała dziewięcioosobowa drużyna złożona z zawodników, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród 9 konkurencji były między innymi: biegi, skoki, rzuty do celu, toczenie, slalomy oraz biegi z przeszkodami. Poszczególne zadania wymagały od zawodników zwinności, gibkości i szybkości, a także koncentracji. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole. Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał zespół sędziowski studentów I roku Wydziału Kultury i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Impreza przebiegła w miłej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Mali sportowcy wykazali się wieloma umiejętnościami fizycznymi i ogromnym zaangażowaniem, a ich koledzy i koleżanki zasłużyli na miano prawdziwych kibiców. I tak:

  • I miejsce zdobyło Przedszkole nr 7,
  • II miejsce Przedszkole nr 16,
  • III miejsce Przedszkole nr: 2, 32 i Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”
  • VI miejsce Przedszkole nr 25

Bez względu na wyniki końcowe gratulacje należą się wszystkim uczestnikom XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, a każda drużyna puchary, ufundowane przez Prezydenta Miasta Konina P. Piotra Korytkowskiego, a także Przewodniczącego Rady Miasta Konina P. Wiesława Steinke. Radość dzieci, ich sportowa postawa i duch walki jest największym podziękowaniem dla organizatorów tej pięknej imprezy. 

 
W dniu 15.02.2019r. odbył się XXV Koniński Przegląd Piosenki Przedszkolnej „DO – RE – MI”,  w którym brały udział dzieci z naszego przedszkola: Tola Tomczak z gr. V "Pszczółki" z piosenką „Plac zabaw” i Julia Juszczak z gr. VI "Zajączki" z piosenką „Fantazja”. Dziewczynki zaśpiewały wspaniale, a za swoje wykonania otrzymały nagrody niespodzianki i dyplomy. Julia Juszczak zakwalifikowała się do etapu rejonowego XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. Gratulujemy talentów i życzymy dalszych sukcesów! 

Dnia 08.02.2019r. przedszkolacy uczestniczyli w warsztatach chemicznych obserwując,ale przede wszystkim biorąc aktywny udział pod bacznym okiem instruktora wykonując samodzielnie eksperymenty chemiczne, łączące ze sobą substancje o różnych właściwościach.

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci „Bal karnawałowy”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów czy policjantów, pojawiły się postacie z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla swoich pociech ciekawych strojów karnawałowych a DJ PINIU za oprawę muzyczną.

Dnia 11.01.2019r. dzieci z grupy I "Misie" i IV "Żabki" recytowały, śpiewały i tańczyły dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta.

20.12.2018r. w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie odbyło się „XVI Przedszkolne Kolędowanie” przy pianinie. Dzieci, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście w bożonarodzeniowej scenerii przy blasku świec pośród piernikowych zapachów śpiewali z solistami znane staropolskie kolędy. Spotkanie to zakończyło realizację tematyki kompleksowej „Boże Narodzenie”, celem której było kultywowanie we wszystkich grupach wiekowych najpiękniejszych świątecznych tradycji. W ciągu minionych dwóch tygodni dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, ubierały w salach choinki, przygotowywały i przedstawiały jasełka, uczestniczyły we wspólnej wigilii, przed którą dzieliły się opłatkiem oraz spotkały się z Mikołajem.

W tym roku wraz z przedszkolakami kolędy śpiewali rodzice z Rady Rodziców oraz p. Tomczak przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Dnia 19.12.2018r. odbyła się Wigilia Przedszkolna oraz Spotkanie ze św. Mikołajem. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe, wystawione w tym roku dla wszystkich dzieci i personelu przedszkola przez grupę VI „Zajączki”. Następnie dzieci odwiedził św. Mikołaj, dla którego najpierw dzieci przygotowały prezenty. Były to upominki muzyczne. Dzieci z każdej grupy, w mikołajowych czapkach zaprezentowały przygotowany taniec lub piosenkę. Finałem spotkania była wspólna zabawa ze św. Mikołajem przy muzyce. Następnie św. Mikołaj odwiedził poszczególne grupy i rozdał dzieciom przygotowane przez Radę Rodziców prezenty.

Dnia 18.12.2018r. dzieci z grupy II "Motylki" oraz z grupy V "Pszczółki" odwiedziły pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej.

"Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia. Jest taka siła co spełnia marzenia - to Święta Bożego Narodzenia”. Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim. My tradycyjnie, jak co roku (17-18.12.2018r.)  gościliśmy  rodziców w   naszym przedszkolu, aby wspólnie wprowadzić się w nastrój świąteczny.

Program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy I „Misie”, II „Motylki” i V „Pszczółki”.

Program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy III "Biedronki", IV "Żabki", VI "Zajączki"

W dniu 05.12.2018r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika.
Gościliśmy p. Stefana Chmielewskiego, który jest zaprzyjaźnionym górnikiem naszego przedszkola. Gość przybył w pięknym galowym mundurze, na jego czapce lśniły pióropusze z kogucich piór w kolorze białym. Spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia. Dzieci poznały historię powstania węgla, dowiedziały się do czego dawniej służyły poszczególne części prezentowanego górniczego stroju. Dużo radości przyniosło ubieranie czapki z pióropuszem.
Takie spotkania nie tylko pogłębiają wiedzę dzieci, ale też uczą poszanowania dla trudnej i niebezpiecznej pracy górników. Dzieci z grupy VI „Zajączki” w barbórkowym prezencie dla górnika przedstawiły program artystyczny. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie, wręczyły kwiaty i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. W ramach podziękowań za miłe przywitanie i występy zaproszony gość obdarował wszystkich przedszkolaków „słodką niespodzianką”. Dziękujemy!

Dnia 29.11.2018 r. Antonina Janiak reprezentowała nasze przedszkole w konkursie ph; "Moja pasja to..." organizowane przez Przedszkole nr 16 w Koninie. Antosia pięknie zaśpiewała piosenkę biesiadną Rokicznka pt: "Lipka". Za udział w konkursie otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!!

W dniu  15.11.2018r. dzieci z grup starszych (II, IV, V i VI) uczestniczyły w spotkaniu  z okazji obchodów "Światowego Dnia Rzucania Palenia". Podczas prezentacji multimedialnej poznały szkodliwość palenia papierosów, rodzaje dymów i zrozumiały potrzebę dbania o czystość powietrza, dzięki któremu oddychamy i żyjemy. Razem z bohaterem akcji "Czyste powietrze wokół nas" Dinkiem ćwiczyły prawidłowy oddech, szukały czystego powietrza i bawiły się przy muzyce. 

Drugiego dnia eliminacji do XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem – 14.11.2018 r.- na Hali Widowiskowo – Sportowej w Obiekcie Rekreacyjno - Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie do rywalizacji stanęło kolejne osiem przedszkoli: Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy”, Przedszkole nr 4 „Biały Konik”, Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 13 „Słoneczko”, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy, Przedszkole Nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 31 „Pod Tęczą” oraz Prywatny Punkt Przedszkolny „Akademia Smyka”.
Najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach i awans do finału, który odbędzie się w dniu 20.02.2019 r., zdobyły następujące placówki:
1. Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy
2. Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy”
3. Przedszkole nr 25 „Bajka”

GRATULUJEMY WYGRANEJ!!!

Dzięki pomocy wielu osób to sportowe wydarzenie przebiegło bez zakłóceń.
Nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych czuwała dr Ewa Janeczek oraz Studenci I roku Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
O bezpieczeństwo wszystkich uczestników uroczystości zadbała p. Agnieszka Liszka, gotowa do pomocy w Punkcie Medycznym.
Oprawą muzyczną zawodów zajął się p. Łukasz Piński – DJ PINIU.
Sponsorem nagród dla małych sportowców była Pizzeria Da Grasso.
Wodę otrzymaliśmy od Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego PIASTPOL z Kutna.
Jednorazowe kubeczki przekazała na tę uroczystość Hurtownia ANNA z Żychlina.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Z niecierpliwością czekamy na finał XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem

Dnia 13.11.2018 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Obiekcie Rekreacyjno - Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbył się pierwszy dzień rozgrywek eliminacyjnych do XVI Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem, której organizatorem jest Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek”. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Wydział Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. 
W tym dniu o bilet otwierający drogę do finału Olimpiady rywalizowało aż osiem przedszkoli : Przedszkole nr 1 „Kosmatek”, Przedszkole nr 8 im. Janka Wędrowniczka, Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi „Leszczynowa Górka”, Przedszkole nr 11 „Pentliczek”, Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”, Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Prywatne Przedszkole „Bajkolandia” i Niepubliczne Przedszkole "Sportuś".

Podczas zawodów dziewięcioosobowe zespoły brały udział w dziewięciu zróżnicowanych konkurencjach: biegu , przejściu przez tunel, toczeniu krążka slalomem, rzutu woreczkiem i obręczą i na koniec w niezwykle emocjonującym przeciąganiu liny.
W każdej z tych dyscyplin przedszkolaki radziły sobie doskonale i o wygranej decydowały często pojedyncze punkty lub sekundy. Dziecięca rywalizacja i wspaniała zabawa zapewniły przedszkolakom niesamowite przeżycia.
Wśród ośmiu reprezentacji najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach zdobyły następujące placówki:
1. Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi
2. Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”
3. Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”

GRATULUJEMY WYGRANEJ !!!

W dniu 9.11.2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 Listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało - czerwono. Wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, poznanie jego kultury, tradycji oraz symboli narodowych. Dzieci z grupy Motylki zaprezentowały przedstawienie pt. „Legenda o Białym Orle”. Każda grupa wykonała prace o tematyce patriotycznej, które umieszczono w korytarzu przedszkola tworząc tematyczną galerię. Na koniec wszystkie przedszkolaki i wszyscy pracownicy placówki wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się w ogólnopolskie bicie "Rekordu dla Niepodległej"! (zapraszamy do obejrzenia filmu w zakładce wideo)

Dnia 06.11.2018r. zawitał do naszego przedszkola Koziołek Matołek

Dnia 05.11.2018r. Julia Stolarska - Maciejewska z grupy IV„Żabki” i Szymon Dziopa  z grupy V "Pszczółki' reprezentowali nasze przedszkole w VII PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM pt. "Każdy Polak to przyzna, jesienią piękna jest nasza Ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi "Leszczynowa Górka" w Koninie. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkową.

Dnia 19.10.2018r. odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk pt. "Jesienne porządki"

 

Dnia 18.10.2018r. dzieci z grupy VI „Zajączki” Julia Juszczak i Jakub Rembas reprezentowali nasze przedszkole w Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki i Tańca z Epoki zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Koninie, który odbył się w MDK. Dzieci wystąpiły z piosenką patriotyczną pt. „My Polacy”. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę książkową.

 

Dnia 12.10.2018 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości tej obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście- emerytowani nauczyciele. Przedszkolaki w jesiennej scenerii  zaprezentowały przygotowany specjalnie z tej okazji program artystyczny. Były wiersze, życzenia, tańce i piosenki, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Tego dnia przedszkolaki wyglądały bardzo elegancko. Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał od dzieci mały upominek, a od pani dyrektor Ewy Siwek  wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Dnia 09.,10.X.2018r. grupa II, IV, V, VI uczestniczyła w wycieczce do Alpakarium P&M w Szyszyńskich Holendrach

Dnia 05.10.2018r. gościliśmy aktorów, którzy utrwalili nam wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu.

 

Dnia 03.10.2018r. dzieci z grupy II, IV, V, VI uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach programu KinoSzkoła - KinoPrzedszkole prowadzonych w formie zabawy edukacyjnej, której tematyka związana jest z treścią 3 filmów krótkometrażowych.

 "Odblasków blask chroni nas!" - w dniu 28.09. 2018 odwiedzili nas w  przedszkolu policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Zaprezentowane przez nich podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Szczególną uwagę zwrócili  też na zagadnienia związane z  widocznością na drodze. Dzieci zostały obdarowane odblaskami, które umieszczone w widocznym miejscu odzieży wierzchniej zwiększą widoczność naszych przedszkolaków na drodze.

Dnia 27.09.2018r.odbyła się wycieczka piesza na Komendę Miejską Policji w Koninie

Dnia 20 I 21 września 2018r. wzięliśmy udział w jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "AKCJA - SEGREGACJA! 2X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ".  

Dnia 21.09.2018r. odbył się Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Jesteśmy Polakami i przedszkolakami” oraz obchody imienin Bolka i Lolka – Patrona przedszkola. Dzieci ubrane w barwy narodowe przypomniały sobie, kto to jest Polak i Polska, utrwaliły kodeks przedszkolaka, zasady bycia dobrym przedszkolakiem i złożyły uroczyste ślubowanie. Bawiły się przy wesołej muzyce, wspólnie zaśpiewały hymn przedszkola „Światem powinny rządzić dzieci”, a następnie złożyli Bolkowi i Lolkowi imieninowe życzenia. Zatańczyły układ muzyczny do piosenki Margaret „Wapsted”. Po słodkim poczęstunku wyszły w korowodzie na ogród przedszkolny, gdzie wypuściły balony z łańcuszkiem swoich marzeń. Na twarzach dzieci malowały się uśmiech i radość z przeżywanych chwil w gronie przedszkolnej gromadki.

Dnia 20.09.18r. uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na hali Sportowej Rondo pod hasłem: ,,W małym ciele zdrowy duch - przedszkolaku ćwicz za dwóch” w zabawach wzięły udział dzieci ze wszystkich konińskich przedszkoli. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka pan Prezydent Józef Nowicki złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Przedszkolakom. Uroczystość rozpoczęto zumbą prowadzoną przeimatora. W dalszej części uroczystości, dzieci brały udział w zabawach integracyjnych i sportowych. Nie zabrakło balonów, pomponów, konkursów oraz występu tanecznego naszych przedszkolaków, które zaprezentowały układ taneczny do piosenki Margaret ,,Wasted” . Było wesoło i kolorowo. Pląsy i tańce integracyjne przy muzyce zakończyły imprezę. Święto Przedszkolaków udało się znakomicie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości dzieci z 18 konińskich przedszkoli.

Dnia 19.09.2018r. odbył się Festyn Rodzinny na Pożegnanie Lata pod hasłem "Hej ho było lato, przyszła jesień co wy na to". Rodzice wykazali się aktywnością i zręcznością w konkursach rodzinnych. Nie zabrakło meczu piłki nożnej z udziałem tatusiów.  Dużym powodzeniem cieszyły się bańki mydlane, loteria fantowa i kącik plastyczny. Podczas imprezy kosztowano wiele smakołyków: zupy z dyni, ciasteczek z pestkami dyni, surówki i sałatki z dynią oraz kanapki z dżemem z dyni. Zabawa była wspaniała i MEGA DYNIOWA.

 

Dnia 05.09.2018r. odbyło się spotkanie pracowników Urzędu Transportu Kolejowego  w Warszawie z dziećmi grupy VI „Zajączki” w ramach prowadzonej przez urząd kampanii edukacyjne pod hasłem: „Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC”. Spotkanie obejmowało zajęcia edukacyjne: pogadanka, zabawy ruchowe, zagadki słuchowe z wykorzystaniem tematycznych obrazów, zdjęć i filmów edukacyjnych na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas podróży koleją, przy przekraczaniu przejazdów kolejowych, pobytu na peronie i dworcu kolejowym. Dzieci poznały maskotkę kampanii- nosorożca Rogatka. Utrwaliły też numery alarmowe, wzbogaciły słownictwo związane z koleją. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplomy i upominki: odblaskowy worek, kamizelkę, opaskę oraz książeczkę i grę planszową.

 

 

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67