LUTY 2019 r.

TEMATYKA KOMPLEKSOWA

I IDZIE LUTY PODKUJ BUTY… ZIMOWE ZJAWISKA

II BAŚNIE, BAJKI, LEGENDY…

III KIM BĘDĘ, KIEDY DOROSNĘ

IV WYNALAZKI

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE

1. Rozwijanie zainteresowań pracą ludzi różnych zawodów , zachęcanie do zabaw „w role”.
    2. Zapoznanie z wybranymi legendami, opowiadającymi o historii Polski - .poznanie symboli narodowych, związanych z wybranymi regionami Polski.
    3. Zapoznanie z przysłowiami o zimie – doskonalenie pamięci i wyrazistej mowy.
    4. Rozszerzanie zasobu słownictwa, dotyczącego treści niedostępnych bezpośredniej obserwacji, ilustrowanych obrazem.
    5. Kształtowanie u dzieci odwagi i śmiałości scenicznej poprzez wspieranie podejmowanych przez dziecko działań.
    6. Doskonalenie umiejętności samodzielnego przebierania się do odpoczynku, do zabaw ruchowych, do wyjścia na spacer- zachęcanie rodziców do kontynuowania pracy nad samodzielnością dziecka w domu rodzinnym.
    7. Ćw. sprawności dłoni wiodącej podczas cięcia, darcia, lepienia – nauka prawidłowego chwytu nożyczek, doskonalenie siły palców podczas darcia papieru na kawałki.
    8. Wdrażanie do przestrzegania zasad, związanych z ustalonym Dniem Ulubionej Zabawki (poniedziałek).
    9. Opanowanie chęci ruchu i głośniej rozmowy w czasie zajęć, odpoczynku innych dzieci.
    10. Dbanie o własne zmysły – posługiwanie się umiarkowanym głosem, unikanie krzyku w czasie zabawy.

„Biały walczyk”

Hej, biały walczyk, hop, hop, hop

Zając na śniegu znaczy trop

Zając na śniegu pomyka