• Czcionka:
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Maj 2021r.

I Realizacja projektu „Poznajemy polskie legendy” cd.

II Zwierzęta na wsi.

III Teatr.

IV Moja rodzina.

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE

1. Kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz postępowania w różnych sytuacjach codziennych zgodnie z wytycznymi GIS i uświadomienie dzieciom konieczności ich przestrzegania w czasie pandemii COVID-19,
  2. Zapoznanie z legendami polskimi oraz regionami, z których pochodzą. Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej.
  3. Poznanie dorosłych i młodych zwierząt hodowlanych na wsi, nazywanie domów zwierząt, sposobu poruszania się odżywiania.
  4. Kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw oraz wdrażanie do szanowania praw rówieśników.

5. Poznanie wystroju teatru (kasa, widownia, scena, kurtyna) oraz ludzi tam pracujących (aktor, reżyser, scenograf). Przygotowanie kącika te­atralnego                wzbogacanie kącika w stroje, maski. Przestrzeganie zasad wła­ściwego zachowania się podczas przedstawień. Zachęcanie dzieci do interpre­towania utworu za pomocą pacynek, kukiełek.

6. Wprowadzenie litery „H”, „h” małej i wielkiej, drukowanej i pisanej. Analiza i synteza wyrazów o prostej budowie fonetycznej, rozwiązywanie rebusów obrazkowo – literowych.

7. Rozwijanie słownika czynnego i biernego o nowe pojęcia: zwierzęta hodowlane, obora, kurnik, scena, kurtyna, scenografia, reżyser.

8. Rozwijanie umiejętności segregowania i klasyfikowania wg przyjętego kryterium.

9. Doskonalenie umiejętności wykonywania działań w zakresie 10.

10. Rozwijanie umiejętności wnioskowania– realizacja innowacji „W świecie techniki”  i „Przedszkolak odkrywcą”.

11. Wdrażanie do właściwego zachowania się przy stole zgodnie z Kodeksem właściwego zachowania się przy posiłkach”.

Piosenka „U nas na podwórku”

I. Kogut pieje, kurka gdacze,

gęga gąska, kaczka kwacze

– Daj nam szybko jeść.

Ref: Kotek miauczy: miau, miau, miau.

Piesek szczeka: hau, hau, hau.

II. Krówka muczy, świnka kwiczy,

konik rży, a osioł ryczy.

Zaraz dam wam jeść.

Ref: Kotek miauczy: miau, miau, miau.

Piesek szczeka: hau, hau, hau.

Piosenka „Dziwna chatka”

1. Stała w lesie dziwna chatka,

niezwykle bajkowa,

bo nie była murowana,

tylko piernikowa.

Ref.: Daszek z marcepanu,

a ściany z cukierków,

komin z czekolady,

a okna z wafelków. (bis)

II. Kto w tym domku może mieszkać?

Chyba Baba-Jaga!

Może się poczęstujemy,

ale czy wypada?

Ref.: Daszek z marcepanu...