Jak co roku 6 grudnia św. Mikołaj pamiętał o naszym przedszkolu!!!

Na kolejnych zajęciach robotyki robiliśmy roboty- żaba.

Podczas uroczystego spotkania z górnikiem zaprezentowaliśmy barbórkowy program artystyczny, inscenizację historii powstania węgla, zrobiliśmy też węgielki do dekoracji.

"Piknik militarny" w Zespole Szkół im. M. Kopernika

Tym razem świętowaliśmy 6 urodziny Zosi.

"Przedszkolak odkrywcą"- badaliśmy różne stany skupienia wody.

"W świecie techniki"- robiliśmy jesienne parasole, uczyliśmy się czytać instrukcje obrazkowe.

Zwiedzaliśmy konińską Starówkę - odwiedziliśmy miejsca pamięci, oglądaliśmy zabytki oraz starą zabudowę miasta.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Jestem Polką i Polakiem - małym patriotą przedszkolakiem" na spotkaniu rodzinnym śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a dzieci podczas quizu wykazały się wiedzą o Polsce i o Koninie..

100 kwiatów na 100 lecie Odzyskania Niepodległości

Pamiętamy o poległych za wolność i niepodległość- zapaliliśmy znicze z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Realizacja innowacji "W świecie techniki"- wycinanka z kolorowego papieru "Moje miasto" przybijana do deseczek.

Podczas gry matematycznej "Wycieczka z biegiem Wisły" poznaliśmy ciekawostki o nadwiślańskich miastach.

Wzięliśmy udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie. Śpiewaliśmy piosenkę "My Polacy". Kuba i Filip wzięli udział w konkursie składania flagi.

100 kwiatów na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości: my sami zrobiliśmy 50, a pozostałe zrobią rodzice, dziadkowie.

Rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego "Jesteśmy Polką i Polakiem-  małym patriotą przedszkolakiem". Odwiedziliśmy miejsca pamięci poświęcone poległym za wolność i niepodległość.

W przedszkolu gościliśmy Koziołka Matołka.

Dziś śpiewaliśmy 100 lat Tymonowi  z okazji szóstych urodzin.

Słodkie szóste urodziny Olafa.

Realizacja innowacji "W świecie techniki"- robiliśmy papierowe smoki do ćwiczeń oddechowych.

"Idzie drogą Pani Jesień...- nasza jesienna orkiestra.

Julka Juszczak i Jakub Rembas reprezentowali przedszkole w Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki i Tańca z Epoki.

Realizacja innowacji "Przedszkolak odkrywcą"- zabawa badawcza "Jak zrobić kiszone ogórki?"- poznanie procesu fermentacji.

Realizacja innowacji "W świecie techniki"- robiliśmy kasztanowe ludziki, uczyliśmy się posługiwać śrubokrętem.

Świętowaliśmy urodziny Fabiana - pysznie i słodko.

Zajęcia w ramach projektu Fundacji LIDA- "Kultura i sztuka w przedszkolu"- lepiliśmy miseczki z gliny.

Odwiedziliśmy Alpakarnię w Szyszyńskich Holendrach- alpaki są milutkie.

Ważyliśmy dary jesieni, co jest cięższe co jest lżejsze,potem układaliśmy z nich obrazki.

Obchodziliśmy imieniny Michała- było słodko!!!

Pierwsze zajęcia warsztatowe w ramach programu "Kino Przedszkole"- Co to znaczy być grzecznym?

Kolejne zajęcia robotyki - konstruowaliśmy wiatraki.

Z wizytą w Komendzie Policji - nie tylko chłopcy byli zachwyceni, dziewczynkom też bardzo się podobało!

Realizacja innowacji "W świecie techniki"- zespołowa praca przestrzenna pt. 'Ile mamy zębów? z wykorzystaniem materiałów odpadowych i zszywaczy.

Wzięliśmy udział w jubileuszowej 25 akcji sprzątania świata...

Nasze pierwsze zajęcia z robotyki- konstruowaliśmy roboty.

"W małym ciele zdrowy duch"- nasze zabawy sportowe w ogrodzie.

Realizacja innowacji "Przedszkolak- odkrywcą": zabawa badawcza "Dlaczego zjeżdżalnia jest śliska?"- rozpoznawanie różnych faktur materiałów za pomocą dotyku.

Oto nasz kącik wakacyjny.

Dziś świętowaliśmy urodziny Lenki.

Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Koninie- impreza plenerowa "Żywy Skansen"- było bardzo ciekawie i pouczająco!

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Transportu Kolejowego z Warszawy w ramach kampanii "Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC."

Nasze pierwsze zabawy w grupie po wakacjach.